SERTİFİKA PROGRAMLARIMIZ BAŞLIYOR!
1. MODÜL 20-22 EYLÜL 2019’DA

Mesleginize zenginlik katmak için büyük fırsat!

Eğitimin amacı, fonksiyonel tıp yaklaşımının kliniğe uygulanmasını destekleyebilecek yüksek kalitede diyetisyenlik ve sağlık koçluğu altyapısı vermektir.

Meslek Dışı Başvuru Formu

Detaylar ve Kayıt için:

0541 3498005

Fonksiyonel tıp yaklaşımında doktorlar, rahatsızlıkların altta yatan nedenlerine odaklanırlar. Bunlar arasında ‘değiştirilebilir’ yaşam tarzı seçimleri önemli yer tutar. Hayatı nasıl yaşadığınız yani nasıl beslendiğiniz, ne kadar aktif olduğunuz, uykularınızın süresi, kalitesi ve stresinizi nasıl yönetebildiğiniz gibi seçimlerin her biri sağlık ya da hastalık yolunda birer yol ayrımıdır.

Doktorların, hastalarının yaşam tarzı seçimlerini değiştirebilecek destek için yeterli zaman ve eğitimleri yoktur. Fonksiyonel Tıp Diyetisyenleri ve Sağlık Koçları tam bu noktada doktorlarla aynı dili konuşarak, onların en yakın yardımcıları olurlar. Hasta ve danışanların memnuniyetini arttırırlar.

Eğitim Hakkında Bilgi:

–       Bu eğitim programında Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği ve Sağlık Yönetimi Sertifikası ya da Fonksiyonel Tıp Yaşam ve Sağlık Koçluğu Sertifikası olmak üzere iki ayrı sertifikadan biri için başvuru yapılabilir.

–       Eğitim 6 modülden oluşur.

–       İlk ve son modüller 3 gün süren konferans şeklinde düzenlenecektir. Bu modüllere yerinde katılım zorunludur.

–       Ara modüller online olarak yapılacaktır. Bir sorumlu danışman gözetiminde ödevler ve soru-cevaplardan oluşan ve 30 kişiyi geçmeyen tartışma sınıfları oluşturulacaktır.

–       Tüm içerik (soru-cevap webinarları, ders videoları, ev ödevleri ve ilgili dokümanlar) katılımcıların üye olduğu özel bir platformda paylaşılacaktır.

–       Katılımcıların sertifika almaya hak kazanmaları, yıl boyu sunulan tüm ödev ve çalışmalardaki katılım ve başarılarına göre değerlendirilecektir.

–      Tüm eğitim içeriği bütün katılımcılara açık olacaktır, ancak Fonksiyonel Tıp Diyetisyenliği ve Sağlık Yönetimi Sertifikası için başvuranlar farklı  içeriklerden, Fonksiyonel Tıp Yaşam ve Sağlık Koçluğu Sertifikası için başvuranlar farklı içeriklerden sorumlu tutulacaktır.

–       Bu eğitimi tamamlamak hiçbir katılımcıya hastalık teşhis etme ve tedavi etme hakkı vermez.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

·      Fonksiyonel Tıp Akademisi için özel olarak oluşturulmuş ‘Sağlıklı Yaşam için D.E.N.G.E. Programı’
·      Fonksiyonel Tıp Yaklaşımı ve Lisanı
·      Fonksiyonel Beslenme
·      Klinik Biyokimya Kavramları
·      Fonksiyonel Tıpta Kullanılan Testler
·      Fonksiyonel Tıp Koçluk İlkeleri ve Yaklaşımı
·      Kendini İyi Hissetme Sanatı ve Mindfulness
·      Pozitif Psikoloji
·      Güçlü Karakter Yönleri
·      Beden-Zihin Tıbbı Teknikleri
Pozitif psikolojiden farkındalık (mindfulness) ilkelerine, güçlü karakter yönleri yaklaşımından fonksiyonel beslenmeye, aktif yaşam, iyi ve kaliteli uyku ve stres yönetimi gibi değerli bilgilere ulaşabileceğiniz çok kapsamlı bir içerik sizi bekliyor. Fonksiyonel tıp diyetisyenleri ve sağlık koçları, eğitimleri sırasında danışanların sağlıklı yaşam becerilerini hayatlarının kalıcı bir parçası haline getirmeleri için gereken tüm bilgilere sahip olurlar.
Eğitimin sonunda katılımcılarla ‘Sağlıklı Yaşam için D.E.N.G.E. Programı’ ve beslenme planlarına uygun yemek tarifleri içeren kapsamlı bir e-kitapçık paylaşılacaktır. Bu donanım, sizi fonksiyonel tıp sağlık hizmeti sunan bir takımın önemli ve vazgeçilmez bir üyesi yapar.

EĞİTMEN KADROMUZ

Her birisi konusunda uzman eğitim kadromuz sertifika programları için hazırlıklarını uzun saatler süren çalışmalar sonucunda tamamladı. Eğitmen kadromuzu daha yakından tanımak için  eğitmen kadromuz yazısını tıklayınız.

Prof. Dr. Murat Baş

Op. Dr. Mustafa Atasoy 

Uzm. Dr. Abdullah Cerit

Op. Dr. Sibel Aymak

Dr. Fzt. Bünyamin Haksever

Diyetisyen Çağla Çevik

Ph.D. Emine Sporel Özakat

FDN-P M. Sezin Ardanuç